zdravé firemní akce

Napadlo vás někdy, že cestování může být úžasné mindfulness? Stačí si plnit své cestovatelské sny a užívat si je naplno. Je úplně jedno, jestli jedete na cestu kolem světa nebo strávíte víkend na chalupě. Právě to předávám na svých akcích. 

3 5

Co spojuje cestování a mindfulness?

I já měla svůj velký sen cestovat. Neměla jsem žádný konkrétní záměr, líbila se mi jen ta představa objevovat neznámé kraje, kultury, učit se nové jazyky a zažívat pocit svobody.  

Ve svých studentských letech jsem na cesty neměla peníze, tak jsem nadšeně kývala ANO na všechny příležitosti, které mi přicházely do cesty. Díky tomu jsem trávila prázdniny jako delegátka v Itálii, projela jsem kus Evropy stopem a hned po škole odjela do Anglie jako au-pair. A pak jsem „objevila Ameriku“.  

monumentvaley

Jednoho dne jsem stála uprostřed Manhattanu s batohem a 280 dolary v kapse. Neměla jsem zařízený nocleh, nikoho tam pořádně neznala, vlastně jsem neměla ani rozumný plán. Přesto to byl jeden z nejšťastnějších dnů v mém životě. Neměla jsem žádný strach nebo pochybnosti, užívala jsem si ten obrovský příval SVOBODY. Byla jsem TADY A TEĎ, nic jiného pro mě tenkrát neexistovalo. 

 

cestování, mindfulness, firemní akce,

Viděli jste film „YES MAN“? Takhle jsem téměř bez peněz během tří let procestovala půlku USA, část Kanady a Ekvádoru, vystudovala pár semestrů, poznala spoustu zajímavých lidí, nasbírala nezapomenutelné zážitky a zkušenosti. Nic jsem dopředu neplánovala, využívala jsem jen to, co mi chodilo do cesty a užívala si přítomný okamžik na 100%

Prožila jsem tři krásné roky jak Alenka v říši divů, ovšem žádná pohádka netrvá věčně. Po pádu „Dvojčat“ kleslo i mé pozitivní naladění a začala jsem řešit co dál. 

Českosaské Švýcarsko versus USA

V celém New Yorku panovala stísněná atmosféra, v mém případě umocněná pohledem na zapáchající trosky doutnajících zbytků WTC, které pohřbily i některé naše učebny. Po celém Manhattanu byly zdi polepené fotografiemi nezvěstných lidí, každou chvíli poplach v metru, anthraxové dopisy. K tomu mě trochu strašila i blížící se „třicítka“ a finanční náročnost studia. Splnila jsem si poslední americký sen, cestu na Hawai a rozhodla se vrátit domů. Lákalo mě procestovat ještě jiné země, zdokonalit se v dalším jazyce. 

Jak už se to ale bývá, krátce po návratu jsem se zamilovala, vdala, narodily se mi děti …rozvedla se.. Ta objevitelská duše se ve mně ozývala pořád, jenže cestování se dvěma batolaty se zdálo jako utopie.

Tak jsem začala dobývat svět kolem sebe. Děti byly naprosto úžasní parťáci na dobrodružné výpravy a vůbec nevadilo, že se odehrávaly do 30 km od domu, nejčastěji v Českosaském Švýcarsku. Opět jsem prožívala radost z plánování cest, průzkum nových míst, dechberoucí výhledy, divokou přírodu adrenalin, když to nešlo podle plánu. Byla to cenná lekce.

mesa arch

KRÁSA CESTOVÁNÍ NENÍ JEN V EXOTICE A VELKÝCH DÁLKÁCH, TO KOUZLO JE V PŘÍTOMNÉM OKAMŽIKU A NAŠICH EMOCÍCH, KTERÉ PŘITOM ZAŽÍVÁME.

Jak to souvisí s teambuildingy?

Svou vášeň teď předávám i profesně jako průvodce zahraničních turistů v národním parku Českosaské Švýcarsko, organizátor kurzů, oblíbených výletů a zážitkových lekcí s Nordic Walking nebo také firemních akcí, ve kterých zapojuji další mé srdcové obory, jako je zdravé stravování či mindfulness. 

cestování, nordic walking, firemní akce, teambuilding

Pokaždé si užívám  úžasnou atmosféru a hvězdičky v očích účastníků, stejně tak i krásu míst, kde se konají, ať už je to okolí vaší firmy nebo na turisticky atraktivních místech. Moje úloha spočívá právě v tom, předávat lidem ty správné emoce a udělat z každého setkání nevšední zážitek

Vlastně učím nacházet krásu v našich činnostech i v přírodě okolo nás. Spojuji úžasná místa s krásným pohybem, učím jak se cítit skvěle ve svém těle díky stravě, a taky že mindfulness není nějaký vědecký výmysl ani východní technika, je to naše přirozená součást, na kterou jsme jen tak trochu zapomněli.  

To vše najdete v našich firemních akcích

SPOJTE SE S NÁMI, volejte: 731 522 839, pište: info@jitkakocova.cz nebo vyplňte Kontaktní formulář přes tento proklik – tlačítko NAPIŠTE NÁM.

Přečtěte si také proč je příroda ideální místo na STMELENÍ KOLEKTIVU – ZDE.

Jak se liší SPORTOVÁNÍ v přírodě a vědomá MINDFULNESS procházka – ZDE

Nebo proč objednat pro své lidi kurz techniky NORDIC WALKIG – ZDE.

bIMG 20220423 124430

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *